Turniej Niepodległości 2018 – wyniki naszych zawodników

Coraz liczniejsza grupa zawodników Hetmana pojawia się na wrocławskich turniejach. I to z sukcesami! W zakończonym Turnieju Szachowym z Okazji Święta Niepodległości organizowanych przez MUKS MDK Śródmieście Wrocław nasi reprezentanci zagrali we wszystkich kategoriach.
W najsilniejszej grupie A Filip Zombirt (1921) zajął drugie miejsce przegrywając tylko ze zwycięzcą Maciejem Adamczewskim (KTS Kalisz, 2079), na miejscu siódmym Grzegorz Wójcik (1633), który zdobył 3,5 pkt.

W grupie B zwyciężył nasz zawodnik Marcin Bujalski, który stracił tylko pół punktu remisując z Mają Wieczorek.

Aż pięciu zawodników Hetmana pojawiło się w grupie C. Najwyżej – na dziewiątym miejscu – uplasował się Eryk Olawiński, który do ostatniej rundy walczył o podium. Niestety przeoczenie kosztowało go duży spadek i odsunęło plany podwyższenia kategorii. Rozalia Nowicka i Amelia Widomska na miejscach 12 i 13, a Matylda Nowicka na miejscu 15. Mateusz Kowalski, który po dłuższej przerwie pojawił się na turniejach, zdobył 2 pkt.

W grupie D aż siedmiu naszych zawodników, wśród których najlepiej zaprezentował się Koper Sebastian, który zajął trzecie miejsce. Na uwagę zasługuje Oliwia Stambulska, która zdobyła drugie miejsce wśród dziewcząt i uzyskała IV kategorię.

Strona organizatora