III DOLNOŚLĄSKA LIGA SZACHOWA – R1: Hetman liderem!

W pierwszym meczu Dolnośląskiej Ligi Seniorów wygraliśmy wysoko z MGLKS Parnas Oława i zostaliśmy samodzielnym liderem!
Zwycięstwa odnieśli Emil Osiński, Michał Bęś, Piotr Bienias, Ireneusz Galant, a remis z wyżej notowaną przeciwniczką zanotowała Natalia Rogacka.

Serwis III Ligi

Relacja z meczu Aleksandra Jankowskiego:

Mecz zaczął się dla nas rewelacyjnie – w dwóch miniaturach wygrali swoje pojedynki Michał Bęś, a zaraz po nim Piotr Bienias. Niestety od tego momentu zaczęły się dla nas strome schody – na pierwszej szachownicy Emil Osiński stał w bardzo ostrej pozycji pod dużą presją Łukasza Kłykowa, a Ireneusz Galant na czwartej desce niestety podstawił cały plan gry i musiał bronić dużo gorszej pozycji. Jedynie na ostatniej, kobiecej, szachownicy panował względny spokój.
Całe szczęście w krytycznej pozycji lider Oławy nie znalazł najlepszej kontynuacji i musiał uznać wyższość rywala, a przeciwnik Irka dostał się po kontrę, której potencjał był na tyle duży, że zaczął się mylić, co wystarczyło do zgarnięcia czwartego punktu.
Honorowe pół punktu dla Oławy udało się urwać, debiutującej w drużynie Ewelinie Wróbel, która mimo jakości mniej skutecznie powstrzymała przed realizacją naszą Natalię Rogacką.
Ostatecznie wygrywamy wysoko 4,5-0,5 (jako jedyni w tej rundzie) co daje nam prowadzenie w rozgrywkach – oby lider już się nie zmienił.