Hetmaniki rządzą w OMW!

To był ekscytująca sobota z Otwartymi Mistrzostwami Wrocławia dla dzieci, w których Hetmaniki odegrały główną rolę!

W grupach do lat 6,7 i 8 rozegrano już drugi turniej. Zmagania miały miejsce w MDK Śródmieście przy ul. Dubois.
W rywalizacji do lat 6 (grupa F) dominuje nasz Piotruś Babij. Dziś wygrał z kompletem punktów! Na trzecim miejscu Mikołaj Razmus. Nasi zawodnicy po dwóch turniejach na pierwszych dwóch miejscach: Piotruś z 10,5 pkt, a Miki z 6 pkt.

W grupie do lat 7 wygrał Wojtuś Pelczarski. Również z kompletem punktów! Na piątym miejscu Filip Szala-Cordeiro!  Po dwóch rundach Wojtek na pierwszym miejscu z 11 pkt., a Filip czwarty z 6 pkt.

W najliczniejszej grupie do lat 8, w której wystąpiło wielu finalistów mistrzostw Polski dzielnie walczył Pawełek Kląskała. Dziś Paweł na miejscu 5, ale w klasyfikacji pod dwóch turniejach wskoczył na miejsce 4 z 0,5 pkt. straty do miejsca drugiego.

Starsze grupy grały w naszym klubie.

W grupie do lat 9 mieliśmy dwóch zawodników. Na miejscach 6-7 uplasowali się Jaś Razmus i Kajetan Pach – obaj po 3 pkt.

W grupie do lat 11 mieliśmy aż 5 reprezentantów. Najwyżej Eryk Olawiński (wicemistrz Wrocławia do lat 9) z 5 pkt. Na siódmym miejscu Amelka Widomska z 4pkt. – Amelka wygrała w klasyfikacji dziewcząt! Pozostałe miejsca Hetmaników:  11. Tymek Galant, 14. Natalka Nowicka (trzecia wśród dziewcząt) i 20. Oliwia Stambulska.

W grupie do lat 14 wystąpił Mateusz Kowalski, który nominalnie winien grać w grupie do lat 11. Jednak to sportowe, ambitne podejście opłaciło się: Mateusz zagrał z dużo bardziej wymagającymi przeciwnik i zdobył aż 4 pkt. co dało mu 6 miejsce. Na miejscu ósmym Matylda Nowicka (druga wśród dziewcząt!).

Grupa A (14 lat)
Grupa B (11 lat)
Grupa C (9 lat),
Grupa D (8 lat)
Grupa E (7 lat)
Grupa F (6 lat).