Hetmaniki na Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska

W sobotę 13 października 2018 r. nasze dwa zespoły zadebiutowały w Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich. Łatwo nie było, ale… nie zajęliśmy miejsc gorszych od startowych!
Pierwsza drużyna wywalczyła remis z UKS Szach-Mat Przemków IV i pokonała Hetmana II, chociaż w tym drugim derbowym przypadku remis był blisko. W pierwszym zespole błysnął Eryk Olawiński i gdyby nie przeoczenia w ostatnich rundach wstęp byłby rewelacyjny, a tak jest… bardzo dobry. Kolejne zdobycze do rankingu FIDE i okazjonalne zwycięstwa nad wyżej notowanymi przeciwnikami z pewnością już niedługo będą normą.
Drugi zespól dostarczył dużo emocji w końcowych rundach, w których nasi prawdopodobnie najmłodsi zawodnicy w turnieju, potrafili osiągać przewagę materialną, by – w chwili kiedy już liczyliśmy na niespodziankę, ku naszej rozpaczy – szybko ją oddać. Błysnął Pawełek Kląskała (2 pkt.).
Dla większości Hetmaników mistrzostwa były pierwszym turniejem drużynowym, w którym zdobywaliśmy doświadczenie. Już chcemy wykazać się na kolejnej imprezie!
WYNIKI