IV liga – rundy 4 i 5: pierwsze zwycięstwo juniorów!

WKS Kopernik Wrocław II (1B) - Wrocławski Klub Szachowy HETMAN IV (2B)

W rundzie 4 nasza najmłodsza drużyna odniosła pierwsze zwycięstwo. Na wyjeździe pokonaliśmy WKS Kopernik 2-3! Udanie w IV lidze zadebiutował Marek Kozera, kolejna debiutantka Anastazja Kotłubaj walczyła dzielnie lecz zanotowała porażkę. Eryk Olawiński zwyciężył, czym potwierdził, ze staje się rasowym graczem ligowym.
Wyniki:
WKS Kopernik Wrocław II Wrocławski Klub Szachowy HETMAN IV 2 – 3
Lecyk Piotr – Andrzejewska Mirosława 0-1
Gałek Kamil – Olawiński Eryk 0-1
Dąbrowski Michał – Kozera Marek 0-1
Cichoń Dominik – Galant Tymoteusz 1-0
Cichoń Jagoda – Kotłubaj Anastazja 1-0

W rundzie 5 już nie było tak łatwo. Mimo że zmieniliśmy skład na nieco starszy, to punkty udało się zdobyć jedynie Markom: Kozyrze i Ścisłemu, którzy zremisowali
WKS Kopernik Wrocław I – Wrocławski Klub Szachowy HETMAN IV 4-1
Krygiel Konrad – Andrzejewska Mirosława 1-0
Łochina Justyna – Ścisły Marek 1/2
Babijczuk Wojciech – Olwaiński Eryk 1-0
Starościak Adrian – Kozera Marek 1/2
Denysów Damian – Galant Tymoteusz 1-0

III Dolnośląska Liga Szachowa

III Dolnośląska Liga Szachowa – V runda:

UKS Skoczek Milicz – UKS POGOŃ Oleśnica
UKS “Giecek” Radków 3,5 – 1,5 UKS Debiut Przedwojów
GLKS Goniec Żarów – UKS SP3 w Bogatyni
SKFiS Kudowianka – MDK Fabryczna Polonia Wrocław
WIEŻA PĘGÓW – Biały Król Wisznia Mała
Wrocławski Klub Szachowy HETMAN – MUKS MDK Śródmieście Wrocław

III i IV Dolnośląska Liga Szachowa

III Dolnośląska Liga Szachowa – IX runda:

1 GLKS Goniec Żarów  –  UKS POGOŃ Oleśnica
2 SKFiS Kudowianka  –  UKS “Giecek” Radków
3 WIEŻA PĘGÓW  –  UKS Skoczek Milicz
4 Wrocławski Klub Szachowy HETMAN  –  UKS Debiut Przedwojów
5 MUKS MDK Śródmieście Wrocław  –  UKS SP3 w Bogatyni
6 Biały Król Wisznia Mała  –  MDK Fabryczna Polonia Wrocław

IV Dolnośląska Liga Szachowa – XII runda:

UKS Szach-Mat Syców II (10A)  –  MDK Fabryczna Polonia Wrocław V (8A)
UKS Szach-Mat Syców I (10B)  –  MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV (8B)
MGLKS Parnas Oława II (9A)  –  UKS POGOŃ Oleśnica II (7A)
MGLKS Parnas Oława I (9B)  –  KS AZS Wratislavia (7B)
MUKS MDK Śródmieście Wrocław III (1A)  –  Biały Król Wisznia Mała III (6A)
MUKS MDK Śródmieście Wrocław II (1B)  –  Biały Król Wisznia Mała IV (6B)
MKS Rokita Brzeg Dolny II (2A)  –  UKS Skoczek Milicz II (5A)
MKS Rokita Brzeg Dolny I (2B)  –  UKS Skoczek Milicz III (5B)
Wieża Pęgów (3A)  –  Wrocławski Klub Szachowy HETMAN III (4A)
MDK Fabryczna Polonia Wrocław VI (3B)  –  Wrocławski Klub Szachowy HETMAN II (4B)

IV Dolnośląska Liga Szachowa – XIII runda:

MDK Fabryczna Polonia Wrocław V (8A)  –  UKS Szach-Mat Syców I (10B)
MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV (8B)  –  UKS Szach-Mat Syców II (10A)
UKS POGOŃ Oleśnica II (7A)  –  MGLKS Parnas Oława I (9B)
KS AZS Wratislavia (7B)  –  MGLKS Parnas Oława II (9A)
Biały Król Wisznia Mała III (6A)  –  MUKS MDK Śródmieście Wrocław II (1B)
Biały Król Wisznia Mała IV (6B)  –  MUKS MDK Śródmieście Wrocław III (1A)
UKS Skoczek Milicz II (5A)  –  MKS Rokita Brzeg Dolny I (2B)
UKS Skoczek Milicz III (5B)  –  MKS Rokita Brzeg Dolny II (2A)
Wrocławski Klub Szachowy HETMAN III (4A)  –  MDK Fabryczna Polonia Wrocław VI (3B)
Wrocławski Klub Szachowy HETMAN II (4B)  –  Wieża Pęgów (3A)

IV Dolnośląska Liga Szachowa

IV Dolnośląska Liga Szachowa – X runda:

Wieża Pęgów (3A)  –  UKS Szach-Mat Syców II (10A)
MDK Fabryczna Polonia Wrocław VI (3B)  –  UKS Szach-Mat Syców I (10B)
Wrocławski Klub Szachowy HETMAN III (4A)  –  MKS Rokita Brzeg Dolny II (2A)
Wrocławski Klub Szachowy HETMAN II (4B)  –  MKS Rokita Brzeg Dolny I (2B)
UKS Skoczek Milicz II (5A)  –  MUKS MDK Śródmieście Wrocław III (1A)
UKS Skoczek Milicz III (5B)  –  MUKS MDK Śródmieście Wrocław II (1B)
Biały Król Wisznia Mała III (6A)  –  MGLKS Parnas Oława II (9A)
Biały Król Wisznia Mała IV (6B)  –  MGLKS Parnas Oława I (9B)
UKS POGOŃ Oleśnica II (7A)  –  MDK Fabryczna Polonia Wrocław V (8A)
KS AZS Wratislavia (7B)  –  MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV (8B)

IV Dolnośląska Liga Szachowa – XI runda:

UKS Szach-Mat Syców II (10A)  –  MDK Fabryczna Polonia Wrocław VI (3B)
UKS Szach-Mat Syców I (10B)  –  Wieża Pęgów (3A)
MKS Rokita Brzeg Dolny II (2A)  –  Wrocławski Klub Szachowy HETMAN II (4B)
MKS Rokita Brzeg Dolny I (2B)  –  Wrocławski Klub Szachowy HETMAN III (4A)
MUKS MDK Śródmieście Wrocław III (1A)  –  UKS Skoczek Milicz III (5B)
MUKS MDK Śródmieście Wrocław II (1B)  –  UKS Skoczek Milicz II (5A)
MGLKS Parnas Oława II (9A)  –  Biały Król Wisznia Mała IV (6B)
MGLKS Parnas Oława I (9B)  –  Biały Król Wisznia Mała III (6A)
MDK Fabryczna Polonia Wrocław V (8A)  –  KS AZS Wratislavia (7B)
MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV (8B)  –  UKS POGOŃ Oleśnica II (7A)

IV liga – R8-9: Z MUKS-em walczyliśmy ze zmiennym szczęściem

IV_liga.

W dzisiejszych rundach IV Ligii znów wałczyliśmy ze zmiennym szczęściem.

W rundzie ósmej przegraliśmy oba mecze.

Szczególnie bolesna jest porażka drugiego zespołu, w którym zawiodły niższe deski. W pełnej taktycznych ciosów partii Bartosz Kebel wyszedł z wymian z przewagą materialną, której nie udało się już zniwelować Grzegorzowi Wójcikowi, a w partii Abdel-Azziz Dahne – Marek Ścisły nasz zawodnik w ogromnym niedoczasie próbował wygrać remisową partię.

MUKS MDK Śródmieście Wrocław III 4,0 – 1,0 Wrocławski Klub Szachowy HETMAN III Strugarek, Łukasz 1 – 0 Bohdanowicz, Tomasz
Kosior, Jan ½ – ½ Boćko, Stanisław
Bednarczyk, Mateusz ½ – ½ Jankowski, Aleksander
Lunevskaya, Darya 1 – 0 Zajączkowski, Gwidon
Uhryn, Mateusz 1 – 0 Kopij, Józef

MUKS MDK Śródmieście Wrocław II 3,5 – 1,5 Wrocławski Klub Szachowy HETMAN II Tokarz, Krzysztof 0 – 1 Galant, Ireneusz
Kraszewski, Krzysztof ½ – ½ Kiedowski, Artur
Halhoul, Adam 1 – 0 Kwapisiewicz, Karol
Kebel, Bartosz 1 – 0 Wójcik, Grzegorz
Dahche, Abdel-Azziz 1 – 0 Ścisły, Marek

Rewanże w rundzie dziewiątej były bardzo udane. Szczególnie miło należy odebrać zwycięstwo naszego trzeciego zespołu z dotychczasowym wiceliderem.

Wrocławski Klub Szachowy HETMAN III 3,0 – 2,0 MUKS MDK Śródmieście Wrocław II Bohdanowicz, Tomasz ½ – ½ Tokarz, Krzysztof
Boćko, Stanisław 1 – 0 Kraszewski, Krzysztof
Jankowski, Aleksander ½ – ½ Halhoul, Adam
Zajączkowski, Gwidon 1 – 0 Kebel, Bartosz
Mróz, Grzegorz 0 – 1 Dahche, Abdel-Azziz

Wrocławski Klub Szachowy HETMAN II 4,5 – 0,5 MUKS MDK Śródmieście Wrocław III Galant, Ireneusz 1 – 0 Strugarek, Łukasz
Kiedowski, Artur ½ – ½ Kosior, Jan
Kwapisiewicz, Karol 1 – 0 Bednarczyk, Mateusz
Wójcik, Grzegorz 1 – 0 Lunevskaya, Darya
Ścisły, Marek 1 – 0 Uhryn, Mateusz

SERWIS IV LIGI

III i IV Dolnośląska Liga Szachowa

III Dolnośląska Liga Szachowa – VII runda:

UKS “Giecek” Radków  –  UKS POGOŃ Oleśnica
GLKS Goniec Żarów  –  UKS Skoczek Milicz
SKFiS Kudowianka  –  UKS Debiut Przedwojów
WIEŻA PĘGÓW  –  UKS SP3 w Bogatyni
Wrocławski Klub Szachowy HETMAN  –  MDK Fabryczna Polonia Wrocław
MUKS MDK Śródmieście Wrocław  –  Biały Król Wisznia Mała

IV Dolnośląska Liga Szachowa – VIII runda:

UKS Szach-Mat Syców II (10A)  –  UKS POGOŃ Oleśnica II (7A)
UKS Szach-Mat Syców I (10B)  –  KS AZS Wratislavia (7B)
MDK Fabryczna Polonia Wrocław V (8A)  –  Biały Król Wisznia Mała III (6A)
MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV (8B)  –  Biały Król Wisznia Mała IV (6B)
MGLKS Parnas Oława II (9A)  –  UKS Skoczek Milicz II (5A)
MGLKS Parnas Oława I (9B)  –  UKS Skoczek Milicz III (5B)
MUKS MDK Śródmieście Wrocław III (1A)  –  Wrocławski Klub Szachowy HETMAN III (4A)
MUKS MDK Śródmieście Wrocław II (1B)  –  Wrocławski Klub Szachowy HETMAN II (4B)
MKS Rokita Brzeg Dolny II (2A)  –  Wieża Pęgów (3A)
MKS Rokita Brzeg Dolny I (2B)  –  MDK Fabryczna Polonia Wrocław VI (3B)

IV Dolnośląska Liga Szachowa – IX runda:

UKS POGOŃ Oleśnica II (7A)  –  UKS Szach-Mat Syców I (10B)
KS AZS Wratislavia (7B)  –  UKS Szach-Mat Syców II (10A)
Biały Król Wisznia Mała III (6A)  –  MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV (8B)
Biały Król Wisznia Mała IV (6B)  –  MDK Fabryczna Polonia Wrocław V (8A)
UKS Skoczek Milicz II (5A)  –  MGLKS Parnas Oława I (9B)
UKS Skoczek Milicz III (5B)  –  MGLKS Parnas Oława II (9A)
Wrocławski Klub Szachowy HETMAN III (4A)  –  MUKS MDK Śródmieście Wrocław II (1B)
Wrocławski Klub Szachowy HETMAN II (4B)  –  MUKS MDK Śródmieście Wrocław III (1A)
Wieża Pęgów (3A)  –  MKS Rokita Brzeg Dolny I (2B)
MDK Fabryczna Polonia Wrocław VI (3B)  –  MKS Rokita Brzeg Dolny II (2A)

III Liga – R6: Przegraliśmy z Białym Królem

III liga

Bardzo wyrównany pojedynek stoczyliśmy z Białym Królem Wisznia Małą. Mecz, w związku z udziałem licznych wrocławian w zespole Wiszni, w tym byłych zawodników Hetmana, odbyły się w naszym klubie. Padły 4 remisy i jedyne rezultatywne rozstrzygnięcie padło w partii Filip Zombirt – Maciej Stelmaszuk . Niestety dla nas wygrały czarne.

Hetman po pięciu rozegranych meczach zajmuje szóste miejsce.

Przed nami zaległy mecz z MUKS MDK Śródmieście.

SERWIS III LIGI

Mecz III ligi okiem Aleksandra Jankowskiego:

W meczu wyższego szczebla zmierzyliśmy się zawsze groźną Wisznią, która przyjechała do nas w bardzo silnym składzie, wzmocniona dodatkowo o debiutującego w tym sezonie Łukasza Szczepaniaka. Mecz zaczął się od nas dość pomyślnie – bardzo szybko czarnymi zremisował Michał Walentukiewicz grający ze znakomicie dysponowanym w tym sezonie Radosławem Zarębą, który grając we wszystkich poprzednich meczach, stracił jedynie „połówkę”. Chwilę później zakończył również partię na drugiej szachownicy Emil Osiński zadowalając się podziałem punktu z solidnym Michałem Dzikowskim. Od tego czasu na kolejne wyniki musieliśmy czekać dość długo, aż do kolejnego remisu, który tym razem padł na pierwszej szachownicy – mimo zaskoczenia przeciwnikiem, Michał Bęś utrzymał czarny kolor z Łukaszem Szczepaniakiem. Niestety, mimo dobrych dalszych rokowań na ostatnich szachownicach, nie udało się naszym zawodnikom osiągnąć decydujących przewag. Bardzo dobrze spisująca się od początku sezonu Natalia Rogacka ustawiła świetną pozycję przeciwko dużo wyżej notowanej (ponad 300 oczek elo więcej) Barbarze Kurtyce, niestety pomimo dwóch pionów więcej w kocówce, z hetmanem przeciwko parze wież, nie udało się zdobyć całego punktu i pojedynek zakończył się czwartym, ostatnim remisem w tym meczu. W decydującej partii tego spotkania, grający białymi Filip Zombirt ustawił aktywną pozycję, lecz niestety Maciejowi Stelmaszukowi, grając czarnymi udało się doprowadzić do pozycji z wolnym, wspartym pionem na c3, który, po odparciu wszystkich ataków białego, ostatecznie zdecydował o wyniku partii na korzyść naszych przeciwników. Pocieszamy się faktem, że dopiero zbliżamy się do połowy rozgrywek i będziemy mieli jeszcze dużo okazji, żeby poprawić swoje notowania.

III i IV Dolnośląska Liga Szachowa

III Dolnośląska Liga Szachowa – VI runda

UKS POGOŃ Oleśnica – MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Biały Król Wisznia Mała – Wrocławski Klub Szachowy HETMAN
MDK Fabryczna Polonia Wrocław – WIEŻA PĘGÓW
UKS SP3 w Bogatyni – SKFiS Kudowianka
UKS Debiut Przedwojów – GLKS Goniec Żarów
UKS Skoczek Milicz – UKS “Giecek” Radków

IV Dolnośląska Liga Szachowa – VI runda

MKS Rokita Brzeg Dolny II (2A) – UKS Szach-Mat Syców II (10A)
MKS Rokita Brzeg Dolny I (2B) – UKS Szach-Mat Syców I (10B)
Wieża Pęgów (3A) – MUKS MDK Śródmieście Wrocław III (1A)
MDK Fabryczna Polonia Wrocław VI (3B) – MUKS MDK Śródmieście Wrocław II (1B)
Wrocławski Klub Szachowy HETMAN III (4A) – MGLKS Parnas Oława II (9A)
Wrocławski Klub Szachowy HETMAN II (4B) – MGLKS Parnas Oława I (9B)
UKS Skoczek Milicz II (5A) – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V (8A)
UKS Skoczek Milicz III (5B) – MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV (8B)
Biały Król Wisznia Mała III (6A) – UKS POGOŃ Oleśnica II (7A)
Biały Król Wisznia Mała IV (6B) – KS AZS Wratislavia (7B)

IV Dolnośląska Liga Szachowa – VII runda

UKS Szach-Mat Syców II (10A) – MKS Rokita Brzeg Dolny I (2B)
UKS Szach-Mat Syców I (10B) – MKS Rokita Brzeg Dolny II (2A)
MUKS MDK Śródmieście Wrocław III (1A) – MDK Fabryczna Polonia Wrocław VI (3B)
MUKS MDK Śródmieście Wrocław II (1B) – Wieża Pęgów (3A)
MGLKS Parnas Oława II (9A) – Wrocławski Klub Szachowy HETMAN II (4B)
MGLKS Parnas Oława I (9B) – Wrocławski Klub Szachowy HETMAN III (4A)
MDK Fabryczna Polonia Wrocław V (8A) – UKS Skoczek Milicz III (5B)
MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV (8B) – UKS Skoczek Milicz II (5A)
UKS POGOŃ Oleśnica II (7A) – Biały Król Wisznia Mała IV (6B)
KS AZS Wratislavia (7B) – Biały Król Wisznia Mała III (6A)

Dolnośląska Liga Szachowa

4. Runda III Dolnośląskiej Ligi Szachowej:

KS POGOŃ Oleśnica – Wrocławski Klub Szachowy HETMAN
MUKS MDK Śródmieście Wrocław – WIEŻA PĘGÓW
Biały Król Wisznia Mała – SKFiS Kudowianka
MDK Fabryczna Polonia Wrocław – GLKS Goniec Żarów
UKS SP3 w Bogatyni – UKS “Giecek” Radków
UKS Debiut Przedwojów – UKS Skoczek Milicz

4. Runda IV Dolnośląskiej Ligi Szachowej

UKS Szach-Mat Syców II (10A) – Biały Król Wisznia Mała III (6A)
UKS Szach-Mat Syców I (10B) – Biały Król Wisznia Mała IV (6B)
UKS POGOŃ Oleśnica II (7A) – UKS Skoczek Milicz II (5A)
KS AZS Wratislavia (7B) – UKS Skoczek Milicz III (5B)
MDK Fabryczna Polonia Wrocław V (8A) – Wrocławski Klub Szachowy HETMAN III (4A)
MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV (8B) – Wrocławski Klub Szachowy HETMAN II (4B)
MGLKS Parnas Oława II (9A) – Wieża Pęgów (3A)
MGLKS Parnas Oława I (9B) – MDK Fabryczna Polonia Wrocław VI (3B)
MUKS MDK Śródmieście Wrocław III (1A) – MKS Rokita Brzeg Dolny II (2A)
MUKS MDK Śródmieście Wrocław II (1B) – MKS Rokita Brzeg Dolny I (2B)

5. Runda IV Dolnośląskiej Ligi Szachowej

Biały Król Wisznia Mała III (6A) – UKS Szach-Mat Syców I (10B)
Biały Król Wisznia Mała IV (6B) – UKS Szach-Mat Syców II (10A)
UKS Skoczek Milicz II (5A) – KS AZS Wratislavia (7B)
UKS Skoczek Milicz III (5B) – UKS POGOŃ Oleśnica II (7A)
Wrocławski Klub Szachowy HETMAN III (4A) – MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV (8B)
Wrocławski Klub Szachowy HETMAN II (4B) – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V (8A)
Wieża Pęgów (3A) – MGLKS Parnas Oława I (9B)
MDK Fabryczna Polonia Wrocław VI (3B) – MGLKS Parnas Oława II (9A)
MKS Rokita Brzeg Dolny II (2A) – MUKS MDK Śródmieście Wrocław II (1B)
MKS Rokita Brzeg Dolny I (2B) – MUKS MDK Śródmieście Wrocław III (1A)