NAJBLIŻSZE TURNIEJE

21.10.2017 Turniej Czekoladowy

22.10.2017 III Liga
HETMAN - Kudowianka
Śródmieście - Wisznia Mała

05.11.2017 IV Liga
HETMAN II - HETMAN III
Śródmieście II - Śródmieście III

13.11.2017 25. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szachach Szybkich - 9. Turniej

18.11.2017 OMW dla dzieci do lat 9, 11, 14

19.11.2017 III Liga
Śródmieście - HETMAN
IV Liga
HETMAN - Polonia
Śródmiwście - Oława

04.12.2017 25. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szachach Szybkich - 10. Turniej

10.12.2017 III Liga
HETMAN - Oława
IV Liga
HETMAN - Wisznia Mała / Pęgów

Partner - MUKS MDK Śródmieście Wrocław

 

 

CZEKOLADOWE GRAND PRIX Hetmana - FINAŁ - 5 czerwca 2015r.

W ostatni VII turnieju  CZEKOLADOWEGO GRAND PRIX Hetmana, który odbył się 5 czerwca 2015r. zwyciężyli: 

1 Grot, Błażej 6.0
2 Ścisła, Oliwia 5.0 - pierwsze dziewcząt
3 Żerebiec, Maurycy 5.0 - drugie chłopców

i dalej :

- chłopcy: trzecie miejsce Michał Demski 5.0

- dziewczyny: drugie Dominika Kisielewska 4.0 i Aleksandra Pastuszka 2.0

 WYNIKI | AKTUALNA KLASYFIKACJA | GALERIA 


 

W klasyfikacji generalnej zwyciężyli:

 

Żerebiec, Maurycy 34,5 1 ch.

Ścisła, Oliwia 28,5 1 dz.

Bednarczyk, Mateusz 28,5 2 ch.

Demski, Michał   25,5 3 ch.

Kisielewska, Dominika 20,0 2 dz.

Pastuszka, Aleksandra 19,0 3 dz.

 

 

 

 

KOMUNIKAT - REGULAMIN

1.Organizator:

WKSz HETMAN oraz Fundacja Edukacyjna PRIMO LOCO.

2. Miejsce:

Wrocławski Klub Szachowy HETMAN, ul. Św. Antoniego 31B

 

3. Termin:

Potwierdzenie zgłoszeń od godz. 9:00 do 9:45.

I runda – początek godz. 10:00. Zakończenie turnieju około 14:00

Terminy kolejnych 6 turniejów: 17.01.2015r. (sobota), 21.02.2015r. (sobota), 21.03.2015r. (sobota), 26.04.2015r. (niedziela), 31.05.2015 (niedziela), 05.06.2014r. (piatek)

 

4. Uczestnictwo i wpisowe:
W turnieju może uczestniczyć młodzież szkół podstawowych oraz przedszkolaki z rankingiem do 1600 włącznie. Wpisowe 15 PLN.

Zgłoszenia do turnieju:

- poprzez formularz na stronie: www.wkszhetman.pl,

- poprzez SMS na numer 604514545 (należy podać imię i nazwisko zawodnika oraz datę urodzenia),

- lub w dniu rozpoczęcia turnieju, pod warunkiem wolnych miejsc.

5. System rozgrywek:

Zawodnicy grają w jednej grupie systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry wynosi 10' + 5"  na partię.

6. Sędziowanie:
W turniejach obowiązują aktualne przepisy gry FIDE dla szachów szybkich oraz Kodeks Szachowy PZSzach z 2007 r. z późniejszymi zmianami. Osoby, które spóźnią się mogą być dopuszczone do turnieju od następnej rundy,  chyba że sędzia podejmie inną decyzję. Decyzje sędziego głównego turnieju są ostateczne.

7. Punktacja w turnieju:
O kolejności miejsc w poszczególnych turniejach decyduje ilość zdobytych punktów, a w przypadku ich równej ilości punktacja pomocnicza w następującej kolejności: Buchholz średni, Buchholz, Liczba zwycięstw, Progres.

8. Klasyfikacja cyklu:
Do klasyfikacji generalnej liczy się suma 6 najlepszych wyników uzyskanych z 7 turniejów.

W przypadku równej ilości punktów decyduje suma punktów ze wszystkich rozegranych turniejów, następnie miejsce w ostatnim turnieju. Będzie prowadzona oddzielna klasyfikacja dziewcząt i chłopców.

9. Nagrody:

W każdym turnieju każdy uczestnik otrzymuje czekoladę. 3 najlepszych chłopców i 3 najlepsze dziewczynki otrzymują upominki.szachydziewczynka

W klasyfikacji generalnej  trzech najlepszych chłopców i trzy najlepsze dziewczynki otrzyma puchary i dyplomy oraz atrakcyjne nagrody związane z tematyką szachową.


10. Postanowienia końcowe:

Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

Liczba miejsc ograniczona do 50.

Każdy uczestnik i jego opiekun prawny wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz na wykorzystanie wizerunku przez organizatorów dla potrzeb organizacji zawodów, publikacji wyników i komunikatów z zawodów.

 

Żerebiec, Maurycy   5,0 6,0 6,5 5,0 7,0 5,0 34,5 34,5 1 ch.
Ścisła, Oliwia 6,0 3,0 6,0 4,0 4,0 3,5 5,0 31,5 28,5 1 dz.
Bednarczyk, Mateusz 5,0   5,0 4,0 4,5 5,0 5,0 28,5 28,5 2 ch.
Demski, Michał   6,5 5,0 5,0 4,0   5,0 25,5 25,5 3 ch.
Grot, Błażej 4,0 5,0 5,0     4,5 6,0 24,5 24,5  
Bochenek, Ryszard 4,0 4,0 4,0     4,5 4,0 20,5 20,5  
Kisielewska, Dominika 4,0 4,0 4,0     4,0 4,0 20,0 20,0 2 dz.
Wieczorek, Mikołaj 5,5 5,0 4,0   5,5     20,0 20,0  
Pastuszka, Aleksandra   4,0 3,5 3,0 4,0 2,5 2,0 19,0 19,0 3 dz.