NAJBLIŻSZE TURNIEJE

21.10.2017 Turniej Czekoladowy

22.10.2017 III Liga
HETMAN - Kudowianka
Śródmieście - Wisznia Mała

05.11.2017 IV Liga
HETMAN II - HETMAN III
Śródmieście II - Śródmieście III

13.11.2017 25. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szachach Szybkich - 9. Turniej

18.11.2017 OMW dla dzieci do lat 9, 11, 14

19.11.2017 III Liga
Śródmieście - HETMAN
IV Liga
HETMAN - Polonia
Śródmiwście - Oława

04.12.2017 25. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szachach Szybkich - 10. Turniej

10.12.2017 III Liga
HETMAN - Oława
IV Liga
HETMAN - Wisznia Mała / Pęgów

Partner - MUKS MDK Śródmieście Wrocław

 

 

3 liga - remis w meczu na szczycie!

Ostatni mecz i hit szóstej rundy Dolnośląskiej Ligii pomiędzy MUKS MDK Śródmieście a Hetmanem po zaciętej walce zakończył się remisem 2,5-2,5. Mimo iż formalnie gospodarzem był MUKS mecz został rozegrany w Hetmanie.

Relację ze spotkania przedstawił Krzysztof Puszczewicz (zawodnik Hetmana i autor serii e-book'ów o olimpiadach szachowych): 

Mecz był ciekawy i wyrównany. Dość szybko Hetman objął prowadzenie, gdyż Bęś precyzyjnie wykorzystał niefrasobliwą grę Chmielewskiego. Spory czas potem ciekawa walka Oszczanowski - Kolasiński w sytuacji, w której czarny hetman jest skazany na zagładę, kończy sie eleganckim wiecznym szachem. Hetman prowadzi 1,5:0,5, a na pozostałych szachownicach lekko przeważają szachiści Hetmana. Niestety, ładnie stojący Szczepaniak zbytnio redukuje materiał w partii z utalentowaną Korpalską i także tu pada remis. Następnie Kumala zdobywa piona w pojedynku z Dmochowską, ale różnokolorowe gońcie wieszczą pokojowe zakończenie gry. I rzeczywiście, chwile potem szachistka Śródmieścia ze skutkiem reklamuje trzykrotne powtórzenie pozycji. Zapowiada sie na minimalne zwycięstwo Hetmana, ale nieoczekiwanie na piątej szachownicy zawodnik Hetmana w wyrównanej pozycji, w partii z bardzo zdolnym juniorem Serneckim, podstawia piona, i po heroicznej obronie podpisuje kapitulację. Mecz Hetman - Śródmieście kończy się bojowym remisem, co skrzętnie opisuje wierny kibic zmagań ligowych :)

Mecz został przełożony z powodu udziału zawodników Śródmieścia w turnieju międzynarodowym w Guben, który był dla nich ważnym elementem przygotować do Mistrzostw Polski. Mogliśmy również obejrzeć transmisję - TUTAJ