NAJBLIŻSZE TURNIEJE

21.10.2017 Turniej Czekoladowy

22.10.2017 III Liga
HETMAN - Kudowianka
Śródmieście - Wisznia Mała

05.11.2017 IV Liga
HETMAN II - HETMAN III
Śródmieście II - Śródmieście III

13.11.2017 25. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szachach Szybkich - 9. Turniej

18.11.2017 OMW dla dzieci do lat 9, 11, 14

19.11.2017 III Liga
Śródmieście - HETMAN
IV Liga
HETMAN - Polonia
Śródmiwście - Oława

04.12.2017 25. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szachach Szybkich - 10. Turniej

10.12.2017 III Liga
HETMAN - Oława
IV Liga
HETMAN - Wisznia Mała / Pęgów

Partner - MUKS MDK Śródmieście Wrocław

 

 

Klasyczne Środy 2012 - Hetmaniści walczą o normy!

Już od miesiąca trwa turniej „Klasyczne Środy” we Wrocławskiej Polonii.

 

Aleksander Jankowski relacjonuje:

Dość dużą część, bo równo połowę biorących udział, stanowią zawodnicy Hetmana: Filip Zombirt, Dawid Pieprzyk, Jakub Pietraszko, Damian Malinowski i Łukasz Szczepaniak. Dwóch ostatnich ma jeszcze niedopełnione formalności ewidencyjne, ale wkrótce się to zmieni. W ostatnią środę odbyła się „półmetkowa” piąta runda, której przebieg był dość ciekawy.

 

 

SERWIS TURNIEJOWY

 

 

Najsłabszy rankingowo zawodnik z Hetmana, Jakub Pietraszko, przerwał w końcu złą passę towarzyszącą mu od początku turnieju i wygrał białymi z wyżej notowanym Jerzym Knapem, rozgrywając ładną, pozycyjną partię:

 

 

 

 

W innej konfrontacji, aktualny Mistrz Polski Amatorów, Łukasz Szczepaniak, potwierdził dobrą formę, pokonując, po długich manewrach, doświadczonego Dawida Pieprzyka. W najwyżej notowanym pojedynku tej rundy Damian Malinowski po wyrównanej partii zremisował z posiadaczem najwyższego rankingu w turnieju, reprezentantem Politechniki Wrocławskiej, Michałem Chrzanowskim. W pozostałych partiach Marcin Somyk po zaciętej, ostrej partii, zremisował z Łukaszem Drozdem, a Filip Zombirt pewnie rozprawiał się w miniaturze z Piotrem Szalbierzem.

 

Po pięciu rundach liderem jest Michał Chrzanowski z dorobkiem czterech punktów(+4-0=2), który musi jednak uważać, gdyż zaraz za nim jest trzyosobowa grupa pościgowa(Malinowski, Szczepaniak i Somyk), która traci do lidera jedynie pół punktu. Pierwszą połowę tabeli zamyka Filip Zombirt z trzema punktami, a drugą otwierają Łukasz Drozd, wraz z Dawidem Pieprzykiem, którzy mają po dwa punkty. Pamiętać należy jednak, że ci zawodnicy nie rozegrali jeszcze między sobą pierwszej rundy, dlatego też, ich dotychczasowe wyniki nie są jeszcze miarodajne. Tabelę zamykają Pietraszko, Knap i Szalbierz, którzy jak na razie punkty zdobywają niemalże jedynie z partii rozegranych między sobą, aczkolwiek, należy zwrócić uwagę, że turniej ten jest dla nich niewątpliwie bardzo wymagający.

W przyszłym tygodniu bez wątpienia najciekawszą partią będzie pojedynek Chrzanowski - Somyk, który może zadecydować o układzie w końcowej tabeli. Nie mniej interesująco może być w partiach Drozd - Zombirt i Pieprzyk - Malinowski, gdzie ciężko jest przewidzieć jakikolwiek wynik. Pozostałe spotkania mają swoich faworytów, aczkolwiek i tu mogą zdarzyć się niespodzianki.

Aleksander Jankowski