HETMAŃSKA
SZKÓŁKA SZACHOWA

Terminarz i grupy szkoleniowe
Komunikaty [10.06.2018]
Zalecane turnieje

  NAJBLIŻSZE TURNIEJE

2-3.06.2018 
Czerwcowy Wyścig po Kategorie

09.06.2018 
OMW dla dzieci do lat 9, 11, 14

23.06.2018 
Blitz - VI turniej

24.06.2018 
Turniej Czekoladowy

25.06.2018 
OMW w Szachach Szybkich 6. 

09.07.2018 
OMW w Szachach Szybkich 7. 

06.08.2018 
OMW w Szachach Szybkich 8. 

08.09.2018 
OMW dla dzieci do lat 9, 11, 14

10.09.2018 
OMW w Szachach Szybkich 9. 

29.09.2018 
Blitz - VII turniej

08.10.2018 
OMW w Szachach Szybkich 10. 

27.10.2018 
OMW dla dzieci do lat 9, 11, 14
Blitz - VIII turniej

17.11.2018 
Blitz - IX turniej

08.12.2018 
Blitz - X turniej

Partner - MUKS MDK Śródmieście Wrocław

 

 

Wrocławski Klub Szachowy Hetman wygrywa Wrocławską Ligę Okręgową! 25.03.2018r.

Ostatnią niedzielę marca tego roku będziemy wspominać na pewno bardzo miło - już po raz trzeci z rzędu zdobywamy pierwsze miejsce w rozgrywkach drużynowych na szczeblu Wrocławskim!

Ostatnie dwie rundy rozgrywek rozegraliśmy w Sycowie, spotykając się z drużyną KS AZS Wratislavia oraz oraz gospodarzem zjazdu, UKS Szach-Mat Syców.

Aby mieć pewne pierwsze miejsce, bez względu na wyniki innych drużyn, musieliśmy wygrać oba mecze (koniec końców, okazało się, że wystarczyłaby jedna wygrana i remis, ale podczas gry nie mieliśmy takiej wiedzy), więc byliśmy nastawieni wyjątkowo bojowo, jednak pewną presję również dało się odczuć.

Początek pierwszego meczu układał się po naszej myśli - na dwóch ostatnich szachownicach, nasi zawodnicy grali bardzo pewnie - konsekwentnie budowali przewagę i pewnie ją realizując, bardzo szybko doprowadzili do wygrania swoich partii. Niestety na wyższych szachownicach napotkaliśmy bardziej zdecydowany opór - na pierwszej szachownicy, lider naszego zespołu, Ireneusz Galant, w ciekawy sposób poświęcił piona za inicjatywę, lecz niestety bardzo doświadczony Michał Chrzanowski, skutecznie odpierał wszystkie groźby, jednocześnie samemu stwarzając coraz większe problemy naszemu zawodnikowi. Na drugiej desce, grający białymi Zbigniew Daleczko, uzyskał co prawda przyjemną pozycję, lecz wymagającą jednocześnie dokładnych obliczeń, co przełożyło się na bardzo nieprzyjemny niedoczas. Na środkowym stole, grający po dłuższej nieobecności, Artur Kiedowski grał w bardzo symetrycznej pozycji, w której dość ciężko było znaleźć plan na zdobycie przewagi.

Na szczęście dla nas, doświadczenie zadziałało ostatecznie na naszą korzyść - mimo ostrego niedoczasu, Zbigniewowi Daleczko udało się przypuścić matowy atak na pozycję nieprzyjacielskiego króla, co zapewniło nam wygranie pierwszego meczu, a Artur Kiedowski, wykorzystując niedokładne ruchy swojego przeciwnika w końcówce, zdobył przewagę, wystarczającą do zamienienia jej w cały punkt, co też uczynił. Przy stanie 4-0 nasz czołowy zawodnik niestety nie wytrzymał presji nacisku przeciwnika i musiał uznać wyższość lidera KS AZS Wratislavia. Niemniej, plan na pierwsze spotkanie został zrealizowany i ze względnym spokojem mogliśmy zasiąść do drugiego meczu z UKS Szach-Mat Syców, który niestety również wygrał swój poranny mecz, pokonując naszą drugą drużynę 4-1.

Finałowy mecz o zwycięstwo w lidze również zaczął się dla nas pozytywnie - bardzo dobrze dysponowany tego dnia na piątej szachownicy, Grzegorz Wójcik, wygrał białymi w miniaturze z Dariuszem Karbowiakiem. Na kolejne wyniki trzeba było poczekać jednak nieco dłużej, niemniej w większości były one dla nas bardzo miłe.

Na drugiej szachownicy, mając podejrzaną pozycję, Artur Kiedowski dostał niespodziewany prezent w postaci figury, której wzięcie spowodowało natychmiastową rezygnację jego przeciwniczki, Marty Wolskiej. Do wygrania meczu, a tym samym całych rozgrywek potrzebowaliśmy już tylko jednego punktu i punkt ten zapewnił naszej drużynie Zbigniew Daleczko, wygrywając swoją partię z Markiem Cybulskim, który to w poprzedniej partii zremisował czarnymi z bardzo solidnym Jarosławem Wieloszem, co sprawiło, że punkt ten był tym bardziej cenny. Kroplę goryczy dodał niestety Ireneusz Galant, przegrywając swoją drugą partię, tym razem z Feliksem Skubisem. Ostatni punkt dla Hetmana w tym sezonie zdobył Aleksander Jankowski, wygrywając swoją partię z Piotrem Rośkiem.

Wyniki końcowe

Dziękujemy za kibicowanie!