1% PODAKTKU DLA KLUBU

Możesz przekazać 1% podatku na SZACHY
wystarczy w formularzu PIT w odpowiednich rubrykach wpisać kwotę (1% należnego podatku), 
Wrocławski Klub Szachowy HETMAN i nr KRS 0000085615

 HETMAŃSKA
SZKÓŁKA SZACHOWA

Terminarz i grupy szkoleniowe
Komunikaty [28.04.2018]
Zalecane turnieje

  NAJBLIŻSZE TURNIEJE

2-3.06.2018 
Czerwcowy Wyścig po Kategorie

09.06.2018 
OMW dla dzieci do lat 9, 11, 14

24.06.2018 
Turniej Czekoladowy

25.06.2018 
OMW w Szachach Szybkich 6. 

09.07.2018 
OMW w Szachach Szybkich 7. 

06.08.2018 
OMW w Szachach Szybkich 8. 

10.09.2018 
OMW w Szachach Szybkich 9. 

08.10.2018 
OMW w Szachach Szybkich 10. 

Partner - MUKS MDK Śródmieście Wrocław

 

 

Hetmaniści przy szachownicach - marzec 2014

alt

Po dłuższym okresie wraca seria miesięcznych podsumowań startów zawodników WKSz Hetman w turniejach rozgrywanych na terenie województwa dolnośląskiego i nie tylko.

 

 

Piotr Kejna z nagrodami, fot. Polonia Wrocław

 

 Grand Prix Polonii Wrocław [07.03.14]

W cotygodniowym turnieju Polonii brało udział czterech Hetmanistów. Najwyżej, bo na ostatnim stopniu podium uplasował się Piotr Tworzydło, który tylko punktacją pomocniczną uległ dwóm mistrzom międzynarodowym: Kamilowi Stachowiakowi oraz Oskarowi Wieczorkowi. Pozostałe miejsca Hetmanistów: Dawid Pieprzyk (12m.), Aleksander Kumala (13m.), Maciej Stelmaszuk (18m.). Startowało 20 zawodników.

 22. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szachach Klasycznych - 2. Turniej [08-09.03.14]

Czworo Hetmanistów startowało w drugim turnieju z cyklu Otwartych Mistrzostw Wrocławia w Szachach Klasycznych rozgrywanych w naszym klubie. Najlepiej z nich spisał się Jakub Pietraszko, który uplasował się na drugim miejscu ustępując o pół punktu zawodnikowi MUKS MDK Śródmieście - Michałowi Hołowni. Tuż za podium na czwartym miejscu uplasował się Gwidon Zajączkowski. W zawodach startowali również: Bartłomiej Rutkowski (8m.),  Józef Kopij (26m.). Startowało 28 zawodników.

22. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szachach Szybkich - 3. Turniej [10.03.14]

W trzecim turnieju cyklu z kompletem punktów zwyciężył zawodnik WKSz Hetman - Łukasz Szczepaniak. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Tworzydło wyprzedzając lepszą punktacją pomocniczą Łukasza Kłykowa. Kolejne miejsca naszych zawodników: Aleksander Kumala (5m.), Janusz Łopusiewicz (8m.), Piotr Bienias (10m.), Anna Domaradzka-Żyła (12m.), Jarosław Wielosz (14m.), Filip Zombirt (15m.), Ryszard Więckowski (19m.), Roman Grubiak (20m.), Adam Kawałko (21m.), Jakub Pietraszko (22m.), Leszek Karnaś (25m.), Bartłomiej Rutkowski (27m.), Mirosława Andrzejewska (29m.), Tomasz Żyła (34m.), Józef Kopij (35m.) Startowało 40 zawodników.

Grand Prix Polonii Wrocław [14.03.14]

I tym razem startowało czterech zawodników WKSz Hetman. Najlepszym z nich okazał się Aleksander Kumala. (5m.) Reszta naszych zawodników uplasowała się na następujących pozycjach: Jakub Pietraszko (12m.), Maciej Stelmaszuk (13m.) oraz John White (14m.). Pierwsze dwa miejsca w turnieju podobnie jak tydzień wcześniej zajęli IM Kamil Stachowiak i IM Oskar Wieczorek. Na ostatni stopień podium w miejsce Piotra Tworzydło wskoczył FM Ryszard Grossmann. Startowało 18 zawodników.

Wiosenny Turniej na Bielanach o Puchar Sołtysa gr. C - do 8 lat [15.03.14]

W Bielanach Wrocławskich bezkonkurencyjny okazał się najmłodszy zawodnik Hetmana - Piotr Kejna. Na dystansie 7 rund udało mu się wywalczyć 6,5 punktu - o pół punktu więcej od drugiego Piotra Madajczaka (MUKS MDK Fabryczna) oraz o 1,5 punktu od Karola Suli (SP 91 Wrocław). Niestety Piotrek był naszym jedynym reprezentantem w tym turnieju. Startowało 19 zawodników.

Turnieje Wrocławskiego Krasnala - Turniej I [16.03.14]

Dzień później Piotr Kejna nie zwolnił tempa i z dorobkiem 5,5/6 pkt. wygrał I turniej z cyklu turniejów Wrocławskiego Krasnala w grupie do lat 7 organizowanych przez Polonię Wrocław. Zwycięstwo Piotrek zapewnił sobie pokonując w ostatniej rundzie Filipa Nowaka, który do ostatniej rundy legitymował się kompletem zwycięstw. W grupie do lat 14 startował drugi z Hetmanistów - Adam Kawałko, który uplasował się na drugim miejscu, o pół punktu ustępując Bartoszowi Kosińskiemu. (MUKS MDK Śródmieście)

Grand Prix Polonii Wrocław [21.03.14]

W ostatnim marcowym turnieju z cyklu Grand Prix Polonii startowało najwięcej, bo aż 6 Hetmanistów. Po raz kolejny najlepszym z nich okazał się zdobywca trzeciego miejsca Piotr Tworzydło. Niestety historia lubi się powtarzać i tym razem podobnie jak dwa tygodnie wcześniej Piotrek przegrał z Przemysławem Piotrowskim i IM Łukaszem Butkiewiczem tylko punktacją pomocniczą. W turnieju startowali także: Bartłomiej Rutkowski (8m.), IM Franciszek Borkowski (9m.), Adam Tołoknów (15m.), John White (19m.) oraz Jakub Pietraszko (20m.). Startowało 21 zawodników.

Czekoladowe Grand Prix Hetmana - VI Turniej [23.03.14]

Niestety w rozgrywanym w naszym klubie VI turnieju Czekoladowego Grand Prix mieliśmy tylko jednego swojego reprezentanta - Piotra Kejnę. Piotrek po dwóch wcześniejszych turniejowych tryumfach tym razem musiał uznać wyższość Piotra Kuśnierza, z którym po zaciętej walce na dystansie 7 rund przegrał jedynie punktacją pomocniczą. Na ostatnim stopniu podium uplasował się Krzysztof Kraszewski. W zawodach brało udział 30 zawodników.

Otwarte Mistrzostwa WKS Kopernik [28-30.03.14]

W grupie E dla zawodników z rankingiem PZSzach od 1800 startowało dwóch naszych zawodników. Połączenie doświadczenia z młodością w osobach Tomasza Żyły i Marka Ścisłego zaowocowało ostatnim miejscem na podium tego pierwszego. Bezkonkurencyjny w turnieju okazał się Michał Wróbel (MUKS MDK Śródmieście), który z dorobkiem 6,5 punktu wyprzedził Michała Hołownie. (5,5p.) Marek Ścisły z dorobkiem 3 pkt uplasował się na 8 pozycji.

II Szachowy Turniej Przyjaźni Polsko - Węgierskiej [29-30.03.14]

W silnie obsadzonym turnieju rozgrywanym w katowickim Spodku wystartował jeden z naszych najlepszych zawodników - Piotr Tworzydło. Z dorobkiem 5,5/9pkt uplasował się na 26 miejscu. Wynik ten możemy uznać za przyzwoity i mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie w walce z arcymistrzami i mistrzami międzynarodowymi zaoowocuje w przyszłości. W grupie OPEN startowało 122 zawodników.